Skip to Content

Šešta pamoka

Dėmesio! Jūs matote tik dalį medžiagos, t.y pirmos dalies audio medžiagą bei konspektą. Užsisakyte visą ispanų kalbos pamoką ir jūs galėsite išklausyti audio įrašo antrą dalį, matysite video medžiagą, žodynėlį, turėsite progą pasitikrinti tarimą bei peržiūrėti pamokos užrašus, taip pat parsisiųsti visą pamokos medžiagą mp3 formate.

 

Šeštos ispanų kalbos pamokos trukmė - 26 minutės. Šios pamokos tema –  la ciudad - miestas. Bienvenidos a Barcelona! - Sveiki atvykę į Barseloną. Šiandien mūsų pamoka tiesiai iš šio nuostabaus miesto. Kalbėsime apie viską, ką jame galima rasti: įstaigas, viešąsias erdves, transportą ir pan. Nekantraujame leistis į kelionę! Taip pat mūsų laukia nežymimieji artikeliai - un ir una, veiksmažodis tener - turėti.

 

 

 

 

 

 

Trukmė - 5 minutės.

pamokos audio medžiaga

 

 

 

 

 

- Hola. Buenos días.

- Hola a todos ¿Qué tal? ¿Bien?

 

Labai tikiuosi, kad jūs laikotės gerai, nes mes laikomės kuo puikiausiai. Mes ypač pakilios nuotaikos, nes kaip kitaip galime jaustis, kai esame kelionėje. Šiandien mūsų pamoka ne eilinė. Nepaprasta ji, nes gimė vieno gražiausių Ispanijos miestų gatvėse ir aikštėse.

Kaip jau turbūt nujaučiate, šiandien mūsų pamokos tema – miestas. - Hoy nuestro tema de la clase es la ciudad.

La ciudad. Kalbėsime apie tipišką didelį ispanišką miestą ir apie viską, ką jame galima rasti: įstaigas, viešąsias erdves, transportą ir pan. Nekantraujame leistis į kelionę su jumis, tad nieko nelaukę, pradedame.

Uno, dos, tres ¡vamos!

 - Klausytojai nesupras. Kur mes esame, Marija? ¿Dónde estamos?

- Nosotros estamos en el aeropuerto.

Nosotros estamos, sako Marija, mes esame. Ką tik susidūrėme su veiksmažodžio estar daugiskaitos pirmuoju asmeniu. Šis ispanų kalbos veiksmažodis, kaip ir ser, reiškia būti. Ta pati prasmė - visai kitoks vartojimas.

Veiksmažodis estar vartojamas norint nurodyti daikto ar asmens buvimo vietą.

Kaip asmenuosime šį netaisyklingąjį veiksmažodį, Marija?

 Yo estoy  Nosotros, nosotras estamos
 Tu estás  Vosotros, vosotras estáis
 Él,ella está  Ellos, ellas están

 

Taigi, nesakome somos en el aeropueto, bet sakome estamos en el aeropuerto.

- ¿Dónde estáis vosotros?

- Nosotros estamos en el aeropuerto.

- Puiku, išsiaiškinome. O kas čia parašyta, Marija? Perskaityk, prašau, žodžius viršuje.

- ¡Bienvenidos a Barcelona!

 

Bienvenidos a Barcelona! Sveiki atvykę į Barseloną arba Barcelona, kaip sako patys ispanai, mielai švepluodami. Šiandien mūsų pamoka tiesiai iš šio nuostabaus miesto.

Kelionę pradėjome nuo oro uosto – el aeropuerto. Savo lagaminą - la maleta - jau pasiėmėme, tad akimis ieškome išėjimo - la salida.  Žengiame pro duris į kaitrią Ispanijos saulę.

 

 

Visa pamokos medžiaga


 

Dėmesio! Jūs matote tik dalį medžiagos, t.y pirmos dalies audio medžiagą bei konspektą. Užsisakyte visą pamoką ir jūs galėsite išklausyti audio įrašo antrą dalį, matysite video medžiagą, žodynėlį, turėsite progą pasitikrinti tarimą bei peržiūrėti pamokos užrašus, taip pat parsisiųsti visą pamokos medžiagą mp3 formate. Taip giliau ir greičiau įsisavinsite ispanų kalbos žinias.

Išbandykite nemokamą pirmą ispanų kalbos pamoką

 

Sužinokite, kodėl verta įsigyti pamokas ir kaip tai padaryti.
Jeigu jau užsiregistravote ir norite įsigyti pamokas, spauskite

 

Pastaba: Įsigyjus visą šios ispanų kalbos pamokos medžiagą, turinys jums bus aktyvuotas automatiškai.